سخنان احمدی نژاد برای استقبال از بوش در رم

 

 

امروز روزنامه کرّیره دلا سرا(Corriere della sera) سخنان احمدی نژاد را ذیل خبر آمدن بوش به رم تیتر کرده است. این روزنامه از قول احمدی نژاد گفته است:بوش نمی تواند حتی یک تلنگر بما ما بزند.

 

اما در آستانه سفر بوش به رم ماموران امنیتی ایتالیایی و همتایان آمریکایی آنها تدابیر سخت امنیتی را تدارک دیده اند.


نویسنده : محمد زماني ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ :: چهارشنبه ٢٢ خرداد ،۱۳۸٧


هلند ایتالیا را در هم کوبید

پرداختن به فوتبال پنه تخصص من است و نه علاقه خاص من. اما به هر حال شکست ایتالیای قهرمان جهان در بازی اول مسابقات یورو ٢٠٠٨  آنهم با نتیجه ٣-٠ برایم غیر قابل باور و در حد یک فاجعه بود.

نگاهی کلی به مطبوعات ایتالیا انداختم . بوفون دروازبان ایتالیا به نطر من از خیلی از بازیکنان ایتالیایی بهتر عمل کرد اما شجاعانه از طرفداران تیم ملی کشورشان معذرت خواهی کرده است.

روزنامه گازتا دلو سپرتمی نویسد:بوفون با صداقتی در خور موسولیت شکست تیم را می پذیرد."از طرف تیم می خواهم از تمامی طرفداران تیم ملی معذرت خواهی کنم؛آنها(طرفداران) انتظار کسب چنین نتیجه ای را از ما نداشتند، همچنان که ما چنین انتظاری نداشتیم.واضح است که این بدترین مسابقه در طول مدتی دوازده سالی است که من در تیم ملی هستم . هلندی ها پیروزی خود را با کسب نتیجه ای بزرگ مشروعیت بخشیدند...."

یوفا هم امروز گل اول را که مشکوک به آفساید بود، قانونی اعلام کرد. به هر حال دیروز اصلا روز لاجوردی پوشان نبود.


نویسنده : محمد زماني ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ :: سه‌شنبه ٢۱ خرداد ،۱۳۸٧


انرژی هسته ای حق مسلم ایتالیایی هاست

وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا در اجلاس هشت کشور صنعتی جهان در ژاپن از احتمال هسته ای شدن ایتالیا خبر داد

کلادیو اسکاجولا در نشست هشت کشور صنعتی جهان  در ژاپن در برابر همتایان خود اعلام کرد مواضع ایتالیا در مورد استفاده از انرژی هسته ای عوض شده و دولت جدید تصمیم گرفته است در این مورد در آینده نزدیک به سرمایه گذاری بپردازد.

اگرچه قیمتهای سر سام آور رو به افزایش نفت و سوخت های مشتق از آن توجیه اقتصادی این تصمیم دولت ایتالیا را روشن می سازد،اما این تصمیمی است که ظاهرا حمایت اکثر ایتالیایی را هم در پی دارد.در همین رابطه در نظر سنجی موسسه اکما(ٍEkma) که در 22 می امسال منتشر شد از میان 800 ایتالیایی مورد پرسش قرار گرفته در این نظر سنجی 54.4  در صد با استفاده کشورشان از انرژی هسته ای موافق بودند. بر اساس این سنجی تنها 38.5 در صد ایتالیایی ها با استفاده از انرژی هسته ای مخالفت کرده اند.

اسکاجولا پیشتر نیز در اظهار نظری تقریبا هم زمان با انتشار این نظر سنجی، انژری هسته ای را ارزانترین و سالم ترین جایگزین روشهای تولید انرژی از سوختهای آلاینده فسیلی دانسته بود.

 گفتنی است پس از انفجار نیروگاه چرنوبیل  میلادی در شوروی سابق  در سال 1986که اثرات بسیار زیانباری بر اکوسیستم اروپا به ویژه اروپای شرقی داشت و موجب هراس شدیدی در افکار عمومی اروپایی ها شد،در سال 1987  ایتالیایی ها در رفراندومی رأی به تعلیق فعالیتهای هسته ای کشورشان دادند.


نویسنده : محمد زماني ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ :: یکشنبه ۱٩ خرداد ،۱۳۸٧